Strona główna > Suplementy > Forskolina - suplement wspierający odchudzanie

Forskolina to produkt od wieków stosowany w ajurwedzie z uwagi na swoje lecznicze właściwości. W praktyce zgubić nadprogramowe kilogramy jest bardzo trudno. Okazuje się, że tylko 15% osób, które chcą się odchudzić osiągają swój cel stosując tylko klasyczne metody odchudzania. Pozostałym, którym nie udaje się zgubić wagi na przeszkodzie stoi przede wszystkim brak silnej woli oraz nieodpowiedni dobór suplementów diety.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po forskolinę, a więc indyjską pokrzywę. To jeden z najbardziej skutecznych, a przy tym naturalnych suplementów diety pomocnych w procesie odchudzania.

Czym jest forskolina?

Forskolina, a więc pokrzywa indyjska to substancja występująca w naturze w korzeniach indyjskiej rośliny spokrewnionej z dobrze znaną miętą. Od wielu lat forskolina wykorzystywana jest w medycynie ludowej do leczenia schorzeń i chorób różnego rodzaju. Przeprowadzone badania naukowe wykazały, że niektóre właściwości zdrowotne forskoliny są faktem.

Czy forskolina pomaga w procesie spalania tkanki tłuszczowej?

Forskolina wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż produkuje enzymy zwane lipazą i adenozyną. To enzymy, które zawierają wolne kwasy tłuszczowe. Wówczas mogą być one spalone jako paliwo przez organizm człowieka. W czasie spalania kwasów tłuszczowych organizm może przy okazji zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie i to bez żadnego wpływ na masę mięśniową.

forskolina indyjska pokrzywa

Zastosowanie forskoliny

Jednak pokrzywa indyjska ma również inne poza właściwościami odchudzającymi zalety. Stosowana jest w wielu innych dziedzinach i cały czas trwają badania nad jej działaniem. Forskolina wykorzystywana jest w leczeniu astmy, chorób nowotworowych, jaskry, chorób układu sercowo-naczyniowego, łuszczycy itd. Poza tym obniża ciśnienie krwi.

Skutki uboczne stosowania forskoliny

Większość osób, które zażywają suplementy na odchudzanie, zdaje sobie sprawę z ich licznych skutków ubocznych. Okazuje się jednak, że w przypadku forskoliny nie ma się czego bać. W przeciwieństwie do innych suplementów dostępnych na rynku, jest ona bowiem w pełni bezpieczna.

Wiele sprzedawanych suplementów diety wchodzi w interakcję z układem sercowym. Podnoszą one ciśnienie krwi i stymulują serce do pracy. Z uwagi na sposób metabolizowania forskoliny przez organizm, eksperci są zdania, że nie wchodzi ona w żadną interakcję z układem sercowym, tak jak inne dostępne suplementy na odchudzanie.

Jednak mimo to forskolina nie jest polecana wszystkim osobom. Z tego powodu suplementację pokrzywą indyjską warto jest poprzedzić konsultacją z lekarzem. Dotyczy to przede wszystkim osób cierpiącym z powodu chorób nerek, niskiego ciśnienia krwi oraz tych, które zażywają leki na rozrzedzenie krwi czy ciśnienie krwi.