Strona główna > Ubrania sportowe > Jak wybrać koszulkę do fitnessu?

Obecnie aktywny styl życia to już trend ogólnoświatowy. Jednak, aby być fit, nie trzeba od razu biegać czy pokonywać dziesiątki kilometrów na rowerze. Niezwykle popularną formą treningu, zwłaszcza wśród pań, stały się zajęcia fitness. Ten rodzaj aktywności pozwala zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się cellulitu czy po prostu wysmuklić sylwetkę. Jeśli uprawia się fitness, warto zadbać o odpowiedni strój, np. koszulkę. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Tkanina

Przy wyborze koszulki do fitnessu bardzo ważny jest materiał. Wiele osób uważa, że na zajęciach fitness wystarczy zwykły bawełniany dres oraz tradycyjny T-shirt. Jednak w przypadku intensywnego wysiłku tego rodzaju produkty nie spełnią swojego zadania. Bawełna, choć to materiał naturalny, który skutecznie przepuszcza powietrze, niestety szybko nasiąka potem i długo schnie, więc trudno o komfort ćwiczeń w takim stroju. Trening w przepoconej koszulce to nic przyjemnego, także pod względem wizualnym. Co będzie idealną alternatywą dla wyrobów bawełnianych?

Entuzjaści aktywności fizycznej powinni zdecydować się na koszulkę termoaktywną, która nie tylko jest oddychająca, ale też skutecznie odprowadza pot na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą. Dzięki temu człowiekowi nie grozi przegrzanie, a do tego skóra chroniona jest przed różnego rodzaju otarciami. Dobrze, jeśli koszulka do fitness jest także trwała i rozciągliwa, aby dobrze dopasować się do ciała i jednocześnie zapewnić swobodę ruchów. Fanom ćwiczeń poleca się przede wszystkim koszuli z poliestru z domieszką spandexu lub produkty poliamidowe. Takie koszulki funkjonalne znajdziemy na https://www.sklep-presto.pl/obuwie-i-odziez/odziez-dla-mezczyzn/koszulki-meskie-1551/  >>

koszulki do fitnessu

Fason

W przypadku odzieży sportowej krój także ma znaczenie. Wiele kobiet zaczynających przygodę z zajęciami fitness sięga po produkty szerokie, luźne, które maskują „oponkę” czy inne niedoskonałości sylwetki. Jest to jednak błędne postępowanie, bowiem koszulka do fitnessu powinna być dopasowana, aby skutecznie odprowadzać pot i zapewnić suchość skóry. Ponadto koszulka sportowa powinna być także nieco dłuższa, aby zapewnić komfort użytkownikowi podczas wszelkich rodzajów ćwiczeń, np. skłonów. Najlepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w koszulki o długości do połowy uda. Panie mogą zakupić zarówno koszulki z rękawkami, jak i takie na szerokich bądź cieńszych ramiączkach – wybór pomiędzy nimi powinien być podyktowany wyłącznie własnymi upodobaniami.

Dodatkowe elementy

W przypadku strojów do ćwiczeń powinno się zwrócić uwagę także na detale. To one mogą bowiem np. ocierać skórę i powodować dyskomfort. Nikt nie chciałby ćwiczyć w koszulce, która wrzyna się w ciało guzikami czy innymi elementami. W przypadku odzieży sportowej, zwłaszcza koszulek do fitnessu, powinno się wybierać wyłącznie produkty posiadające płaskie szwy.