Strona główna > Ubrania sportowe > Biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy

Mnóstwo osób - w tym duża grupa kobiet - uwielbia sport i często ćwiczy. Wszystko po to, żeby zachować piękną sylwetkę, albo ją dopiero wyrzeźbić. Możemy ćwiczyć, żeby schudnąć, żeby wzmocnić mięśnie, żeby poprawić kondycję, albo na przykład, żeby zachować zdrowie, bo mamy siedzącą pracę i odbijamy sobie te wszystkie godziny na bieżni czy w czasie marszu. Jeśli jednak kobieta pragnie, żeby trening pomógł jej pięknie wyglądać, a nie ją oszpecił, powinna zainwestować w solidny stanik sportowy! Dlaczego? Jaki stanik sportowy należy wybrać, żeby później być zadowoloną?

Dlaczego wersja sportowa?

Wiele kobiet uważa, że mogą ćwiczyć w zwykłym staniku - nie widzą więc powodu, żeby wybierać ten sportowy i w związku z tym dodatkowo za niego dopłacać. Tymczasem podobnie jak ćwiczenia wykonywane w butach sportowych są zdrowsze i bezpieczniejsze dla ciała niż trening na przykład w klapkach, tak samo stanik sportowy jest lepszym wyborem niż zwykły stanik, gdy wybieramy się na ćwiczenia. Tradycyjne biustonosze może i nadają się na co dzień, ale nie zapewniają piersiom stosownego podparcia przy na przykład biegu. Warto wiedzieć, że każdy krok (nawet ten zwykły, luźny) unosi piersi o około 9 cm, a po kilometrze biegu wartość ta rośnie nawet do 85-90 cm. Skóra na piersiach rozciąga się - tym bardziej, że nie posiadają one naturalnego podtrzymania w postaci mięśni, ponieważ zbudowane są ze skóry i tak zwanych więzadeł Coopera, czyli podłużnych pasów tkanki łącznej. Wszystkie kobiety dbają o to, żeby ich piersi - tak ważny przecież atrybut kobiecości - możliwie jak najdłużej pozostawały jędrne. Szkoda by więc było polepszyć wygląd na przykład brzucha kosztem prezencji klatki piersiowej. Tym bardziej, że nie trzeba wiele, żeby się przed tym uchronić - wystarczy tylko zakupić stosowny stanik sportowy. Zamiast potem inwestować w cudowne kremy czy zastrzyki, lepiej podjąć działania prewencyjne - szczególnie podczas ćwiczeń.

biustonosz sportowy

Jaki stanik sportowy wybrać?

Dobrze dobrany stanik sportowy to nie tylko doskonałe oparcie dla piersi, lecz również ochrona dla kręgosłupa. Żeby jednak przyjmować właściwą postawę w trakcie treningu i rzeczywiście zadbać o biust, konieczne jest kupienie stanika sportowego dobranego do indywidualnych potrzeb. Przy mniejszym biuście wystarczy nabyć stanik kompresyjny o fasonie prostego topu (compression bra). Im większe piersi, tym większą stabilność trzeba im zapewnić. Dlatego kobiety o obfitych kształtach muszą mieć biustonosz sportowy z oddzielnymi miseczkami (encapsulated compression bra). Niektóre modele tych staników są wyposażone także w stabilizującą, regulowaną taśmę pod biustem (adjustabled encapsulated compression bra). W takie powinny zainwestować panie o naprawdę dużych piersiach.