Strona główna > Sprzęt do ćwiczeń > Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń

Trening we własnym domu to olbrzymi komfort dla wielu osób, dlatego też warto zdecydować się na taki krok, gdy tylko ma się taką możliwość. Oczywiście można wtedy posłuchać sobie bez problemów muzyki, nie trzeba czekać w kolejce do poszczególnych urządzeń i nikt nie będzie przeszkadzał. Nie trzeba też kupować karnetu, czy też spieszyć się na siłownię do pracy.

Na jaki atlas warto się zdecydować?

Jednym z najpotrzebniejszych sprzętów do siłowni domowej będzie atlas. Jest to dość skomplikowane urządzenie, jednak ćwiczenia z wykorzystaniem atlasu są bardzo bezpieczne, bezpieczniejsze niż treningi z wolnym obciążeniem. Atlas polecany jest głównie osobom początkującym, które chcą ustrzec się przed kontuzjami.

Atlas to nic innego jak wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane na siłowni. Może być z powodzeniem wykorzystywane do treningu całego ciała. Oczywiście istnieją różne stopnie zaawansowania, jeśli chodzi o ten sprzęt, dlatego każdy musi zdecydować, na co chce się zdecydować. Można z jego pomocą wykonać trening rąk, nóg oraz tułowia.

Kupując atlas wysokiej jakości można mieć pewność, że siłownia będzie odpowiednio wyposażona, chociaż inne urządzenia również się przydadzą. Z atlasu mogą korzystać osoby w różnym wieku, niezależnie od płci. Poprawia on siłę, ale też kondycję ćwiczącej osoby. Każdy kto zdecyduje się na ten sprzęt ma pewność, że poprawi swoją sylwetkę i wzmocni masę mięśniową. Warto jednak taki zakup skonsultować ze swoim trenerem, aby podjąć jak najlepszą decyzję.

atlas siłownia

Na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie?

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Przede wszystkim ma być on wykonany z solidnych materiałów, ważne są jego ogólne parametry techniczne, więc warto kupować go z jakąś doświadczoną osobą. Musi mieć też dostępnych wiele funkcji, tak aby można było na nim wykonywać różne ćwiczenia. Ważne jest też to, aby mogły na nim ćwiczyć osoby o każdej wadze.

Najważniejsze przy zakupie atlasu są jednak zdecydowanie dane techniczne, dlatego też należy sprawdzić jakie rozmiary ma dane urządzenie. Wtedy też będzie można rzetelnie ocenić, czy atlas zmieści się na poddaszu, w garażu, czy też w domu. Niektóre modele można bez problemów składać, dzięki czemu nie będzie problemów z ich przechowywaniem.

Atlas a obciążenie

Ważna jest też kwestia masy, a więc jaka może być maksymalna masa obciążenia w danych ćwiczeniach oraz maksymalna masa użytkownika. Podstawowe modele mają różne ograniczenia, ponieważ np. osoba powyżej 100 kilogramów nie będzie mogła bezpiecznie ćwiczyć na takim sprzęcie. Trzeba wybrać więc nieco lepsze urządzenie, aby nie przejmować się żadnymi ograniczeniami i móc ćwiczyć w zaciszu domowym każdego dnia, pracując tym samym nad swoją sylwetką.