Strona główna > Sprzęt do ćwiczeń > Rowery treningowe

Rowery treningowe

Jazda na rowerze jest bardzo korzystna dla zdrowia każdego człowieka. Kiedy więc nadchodzi wiosna, wszyscy wyciągają swoje rowery, żeby wybrać się na wycieczkę, albo przerzucają się na nie, rezygnując z samochodu czy autobusu. Jednak jeśli ktoś nie ma sprawnego roweru albo niestety ma zbyt mało czasu, żeby na nim jeździć, powinien zainwestować w rowerek stacjonarny. Jest to idealny pomysł także na nieco chłodniejsze okresy w roku, kiedy zdecydowanie chcemy uniknąć wychodzenia na zewnątrz, jeśli nie jest to konieczne. Rowerek stacjonarny posiada wiele zalet! Jakich? I czym się kierować, wybierając konkretny model do swojego domu?

Rower stacjonarny – idealny dla każdego

Rower stacjonarny to rodzaj roweru, który można ustawić w dowolnym miejscu w domu – na przykład przed ekranem telewizora. Choć za oknem pada, my możemy rozkoszować się jazdą, tym samym polepszając naszą kondycję i wysmuklając sylwetkę. Jazda na rowerze pozwala bowiem spalić wiele kalorii, a kiedy się wciągniemy w jakiś interesujący film nawet nie zauważymy, jak mijają kolejne minuty! Rowerek treningowy jest przeznaczony dla każdego, kto pragnie nieco schudnąć albo po prostu więcej się ruszać. Można go dopasować idealnie do swoich potrzeb, ponieważ występuje w wielu różnych wersjach – nie jest więc trudno odnaleźć taką, która będzie nam odpowiadać.

rower treningowy

Rower treningowy – dostępne modele

Jeśli ktoś miał okazję sprawdzać w sklepach sportowych – czy to stacjonarnych, czy też internetowych – zdaje sobie sprawę, że istnieje więcej niż jeden rodzaj roweru treningowego. Można zdecydować się na wersję jak najbardziej uniwersalną, albo też dopasować zakup do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli na przykład ktoś chce spalić tkankę tłuszczową albo po prostu zacząć aktywniej żyć, nie potrzebuje szczególnie profesjonalnych wersji. Tego rodzaju rowery dzielą się na pionowe i poziome, przy czym pionowe są najpopularniejsze – przypominają bowiem zwykły rower. Podział występuje również ze względu na system oporu. Opór mechaniczny posiadają tanie rowerki stacjonarne, w których system hamowania działa na zasadzie zmniejszania lub zwiększania tarcia paska o koło zamachowe. Najpopularniejsze spośród nich są rowery magnetyczne. Napęd elektromagnetyczny zaś jest skierowany do bardziej zaawansowanych sportowców – hobbyści nie muszą więc takowego szukać. Jeśli ktoś chce nabyć rower dla osoby starszej, albo dla kogoś, kto posiada problemy z kręgosłupem, powinien raczej wybrać wersję poziomą, która nie tylko go nie nadwyręża, ale i odciąża.

Rower stacjonarny – korzyści dla zdrowia

Rowerek treningowy, który ustawiamy w swoim domu posiada podobne zalety, jak zwykły rower. Umożliwia spalanie kalorii, kształtowanie sylwetki, prowadzenie aktywniejszego życia, stabilizuje ciśnienie krwi, poprawia zdolności wydolnościowe organizmu i tak dalej – a do tego możemy na nim ćwiczyć przy każdej pogodzie i w każdej wolnej chwili! Z pewnością będziemy więc z niego korzystać częściej niż ze zwykłego roweru!